Tvorba web stránok

Elementor Pro 2.9 – zaujímavé novinky

Navrhnite si hlavičku, pätičku a obsah

 

Isto to poznáte, vytvárate stránku, vkladáte na ňu obsah a zrazu zbadáte, že vaša hlavička/pätička potrebuje vylepšiť. Do verzie 2.9 ste museli opustiť rozpracovanú stránku, vrátiť sa z Elementora do WordPress, ísť do “Šablóny/Theme Builder”, upraviť hlavičku/pätičku a opäť sa vrátiť k editácii stránky. Zdĺhavé, však?

A práve preto tento proces tvorcovia Elementor Pro vo verzii 2.9 značne zjednodušili. Pri editácii obsahu sa viete úplne jednoducho, ako keby ste editovali nejakú sekciu, prepnúť do editácie hlavičky, pätičky a odtiaľ naspäť na editáciu obsahu. Aké jednoduché.

Elementor Pro
Elementor Pro

V spolupráci s ACF je možné okrem iných dynamických prvkov nastavovať na stránke aj dynamické farby. Viac o tejto funkcionalite sa dočítate v oficiálnom článku.

Väčšinou pri potrebe zmeniť štýly niektorých prvkov na stránke, ak takúto zmenu neumožňuje priamo použitá téma, je nutné ísť vo WordPress do “Vzhľad/Prispôsobiť/Dodatočné CSS”, čo je opäť ďalšie zdržanie, ak to zistíte až pri úprave stránky v Elementore.

Odteraz už ale tieto vlastné CSS pravidlá môžte nastaviť priamo v Elementore, bez potreby “ísť von” z editácie stránky a meniť to v nastaveniach témy. V ľavom paneli kliknite na “hamburger” (tri vodorovné čiarky) a zvoľte “Theme Style/Custom CSS”. Všetky potrebné zmeny tak vykonáte bez toho, aby ste opustili Elementor Pro.

 

Zdielať článok:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

VYTVORÍME VÁM WEB STRÁNKU,
PODĽA VÁŠHO ROZPOČTU!

Populárne články

Elementor Widgets Mega Pack

Elementor Widgets Mega Pack

Stiahnite si Elementor Widgets Mega Pack! S týmto úžasným doplnkom máte k dispozícii 49 prvkov widgetov a 10 šablón pripravených na použitie a 180 rôznych štýlov pre modul Elementor. Plugin

Celý článok »

Podobné príspevky:

Elementor Widgets Mega Pack

Elementor Widgets Mega Pack

Stiahnite si Elementor Widgets Mega Pack! S týmto úžasným doplnkom máte k dispozícii 49 prvkov widgetov a 10 šablón pripravených na použitie a 180 rôznych štýlov pre modul Elementor. Plugin Elementor musí byť nainštalovaný, ak

Celý článok »
Scroll to Top