REDESIGN WEB STRÁNOK​

Kedy použitie WordPressu nie je vhodné

Aby som bol spravodlivý a nehovoril len o tom, aký je WordPress úžasný (čo rozhodne je), pozrime sa aj na situácie, kedy sa jeho použitie neodporúča:

  • Keď potrebujete dosiahnuť vysokú bezpečnosť web stránky. Keďže je WordPress open source systém tak je aj relatívne ľahkým terčom pre hackerov. Aj napriek tomu, že existuje množstvo rozšírení a pravidiel, ktoré bezpečnosť WordPressu do veľkej miery zvyšujú, určite by som na ňom netvoril web stránky, ktoré pracujú s citlivými údajmi ako sú banky, poisťovne a pod.
  • Keď chcete vytvoriť e-shop s veľkým počtom produktov a kategórii. Mám na mysli e-shop, ktorý má viac ako 20 000 samostatných produktov zaradených v stovkách kategórii. Nie, že by to WordPress nezvládol. Problematická však môže byť samotná administrácia takého množstva položiek. Napríklad úprava cien alebo správa skladu. Nezanedbateľný je aj pokles celkového výkonu webu a nutnosť použiť kvalitný web hosting.
  • Keď potrebujete web stránku so špecifickými a jedinečnými funkciami. Ako som spomínal vyššie, momentálne už existuje pre WordPress 55 000 rozšírení zdarma vo forme pluginov. Aj napriek tomu sa však môže stať, že na funkcie, ktoré potrebujete plugin nenájdete. Samozrejme si môžete nájsť programátora, ktorý vám do WordPressu nakóduje, čo potrebujete. Niekedy je toho však tak veľa, že riešenie cez vlastné pluginy nie je vhodné. Hovorím tu napr. o vytvorení realitného portálu alebo informačného systému.

V týchto troch prípadoch odporúčam použiť systém kódovaný na mieru. Nevýhodou je relatívne vysoká vstupná cena, ktorá môže byť aj niekoľko desiatok tisíc Eur v závislosti od rozsahu. Výhodou je však bezpečnosť, vysoký výkon a neobmedzená funkcionalita.

Zdielať článok:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

VYTVORÍME VÁM WEB STRÁNKU,
PODĽA VÁŠHO ROZPOČTU!

Populárne články

Elementor Widgets Mega Pack

Elementor Widgets Mega Pack

Stiahnite si Elementor Widgets Mega Pack! S týmto úžasným doplnkom máte k dispozícii 49 prvkov widgetov a 10 šablón pripravených na použitie a 180 rôznych štýlov pre modul Elementor. Plugin

Celý článok »

Podobné príspevky:

Elementor Widgets Mega Pack

Elementor Widgets Mega Pack

Stiahnite si Elementor Widgets Mega Pack! S týmto úžasným doplnkom máte k dispozícii 49 prvkov widgetov a 10 šablón pripravených na použitie a 180 rôznych štýlov pre modul Elementor. Plugin Elementor musí byť nainštalovaný, ak

Celý článok »
Scroll to Top